Nasze Wygrane

4.9/5 - (17 votes)

Wygrana z Ubezpieczeniowym Funduszem Gwarancyjnym!

Od 2005 roku w kilkukrotnych próbach przez różnych pełnomocników nasza klientka próbowała bezskutecznie uzyskać należne jej zadośćuczynienie za szkody doznane w wyniku wypadku spowodowanego przez sprawcę, który zbiegł z miejsca zdarzenia nie udzielając jej pomocy.

Ostatni pełnomocnik zgłaszał roszczenie do UFG po 11 latach od zdarzenia czyli w 2016 roku. Odmowa z UFG została jednak pozostawiona bez dalszych działań, klientka nie posiadała środków do opłacenia postępowania sądowego i wysokiego wpisowego sądowego.

Nasza kancelaria pokryła wszelkie koszty postępowania wraz z kwotą 4000 złotych tytułem wpisowego od pozwu opiewającego na kwotę 80 tysięcy złotych. Wyrokiem Sądu Okręgowego w Kielcach, klientka uzyska całą żądaną przez nas kwotę a same odsetki za opóźnienie liczone od 2016 roku czyli ostatniego roszczenia poprzedniego pełnomocnika wynoszą na dzień dzisiejszy ponad 46 tyś złotych! Gratulujemy klientce sprawiedliwości finansowej po 19 latach od wypadku! Gratulujemy całemu zespołowi, który dwoił się i troił aby ta sprawa została dla Niej wygrana! Cieszymy się, że mogliśmy pomóc w tej bądź co bądź ryzykownej sprawie, której żaden poprzedni pełnomocnik nie chciał poprowadzić do końca.

Kolejny Własny Kąt już rzeczywiście Własny! Wyrokiem Sądu Okręgowego w Krośnie nasza klientka oraz spadkobierca nieżyjącego kredytobiorcy uzyskała korzystne rozstrzygnięcie w postaci unieważnienia kredytu banku PKO BP.

Czasem zanim możemy sporządzić pozew musimy uporządkować w imieniu klienta sprawy spadkowe, wyliczyć części spadku w związku z daną umową kredytu i dopiero pozwać Bank. W tym przypadku klientka bardzo przeżywała proces, różne inne przeprawy rodzinne dlatego szczególnie odczuła ulgę po tym procesie, w którym odbyły się trzy rozprawy.

Gratulacje dla niej i całego zespołu!

Zapraszamy do sprawdzenia zapisów swojej umowy w zakładce: https://www.co.sos.pl/sprawdz-umowe-chf/

Mimo, że Suwałki to stolica zimna w Polsce to Sąd Okręgowy w Suwałkach ogrzewa serca swoich mieszkańców!

Kolejne wstrzymanie płatności rat do banku daje wyczekiwany oddech dla budżetu domowego klientów byłego BPH S.A. obecnie PEKAO S.A.

Taka wiadomość na start procesu jest pozytywnym prognostykiem świadczącym o podejściu Sędziego do sprawy ale też stanowi oczywistą ochronę interesów konsumenta, który tak jak w tym przypadku nadpłacił znacznie nieważną umowę.

Gratulujemy klientom tego pierwszego pozytywnego rozstrzygnięcia w sprawie a wszystkich, którzy się jeszcze nie zdecydowali na działania w związku ze swoją umową kredytową na sprawdzenie swojej umowy na naszej stronie w zakładce:

https://www.co.sos.pl/sprawdz-umowe-chf/

i póżniejszy kontakt przez formularz lub bezpośrednio na numer telefonu: 534 11 11 13

Sąd Okręgowy w Warszawie tzw Wydział Frankowy chyba się zaczyna odtykać.

Pozew złożony został na koniec grudnia przeciwko mBank a postanowienie już w połowie stycznia. To dobry sygnał bo jak do tej pory na zabezpieczenie w tym wydziale można było czekać nawet i pół roku a na jego doręczenie przez portal kolejne kilka miesięcy.

Jak widać na tym przykładzie chyba sprawy zaczynają się ruszać do przodu w rzeczonym wydziale i choć w niektórych postępowaniach pierwsze rozprawy zaplanowane są na 2025 rok mimo złożenia pozwu jeszcze w 2022 to może te składane obecnie będą miały szybszą drogę i będą procesowane sprawniej.

Tego też życzymy klientom w tej sprawie gratulując tej upragnionej ulgi w płatnościach.

Sąd Okręgowy w Legnicy udziela zabezpieczenia w sprawie przeciwko BPH SA następcy prawnemu GE Money Bank!

Do tej pory uzyskanie zabezpieczenie w Apelacji wrocławskiej pod jaką podlega Sąd Okręgowy w Legnicy graniczyło z cudem.

Na szczęście to się zmienia a nie pozostawiające żadnych wątpliwości wyroki TSUE na korzyść Frankowiczom powoli przesiąkają przez wcześniej nie penetrowalne annały decyzyjne Sądów mających jakieś wątpliwości co do tego typu spraw.

Gratulacje dla klientów bo to dla nich najważniejsza ulga na początku postępowania.

Ostatnim wyrokiem ubiegłego roku przegrywa Raiffeisen Bank!

Zwrot całości spłaconych rat zarówno w PLN jak i w CHF! W tej sprawie klienci mieli lekki kołowrotek, najpierw dostali zabezpieczenie ale po pół roku po odwołaniu ze strony banku jednak je utracili. Wnieśliśmy wniosek zatem po raz kolejny i znów je otrzymali. Teraz już nie mają wątpliwości, że umowa jest nieważna czego dowodem jest niniejszy wyrok.

Klienci po raz drugi zadowoleni z naszych usług, w 2017 roku z powodzeniem zakończyliśmy im sprawę o odszkodowanie z Towarzystwem Ubezpieczeniowym zatem po raz kolejny mogli się przekonać o naszej skuteczności.

Gratulujemy klientom i całemu zespołowi!

Zabezpieczenie w sprawie Getin Banku wydane już po ogłoszeniu upadłości tegoż banku to pozytywny sygnał dla klientów.

Mimo, że po zgłoszeniu wierzytelności wszystkim naszym klientom sugerowaliśmy zaprzestanie spłat rat do upadłego Getin Banku to jednak taki pozytywny sygnał ze strony Sądu jest dodatkowym uspokojeniem i przyznaniem racji konsumentom tego podmiotu.

Sąd zawiesił postępowanie w sprawie w jej części dotyczącej zwrotu wpłaconych rat ale podjął czynności w sprawie ustalenia nieważności umowy.

Wytchnienie ulgi dla klientów i pozytywny sygnał co do powodzenia samej kwestii unieważnienia umowy.

Kolejne długo oczekiwanie zabezpieczenie dla klientów Deutsche Bank!

Wydział „Frankowy” nie rychliwy ale sprawiedliwy!

Ponad pół roku temu złożony pozew wraz z wnioskiem o zabezpieczenie w końcu zaowocował pozytywnym postanowieniem dającym długo oczekiwaną ulgą.

Od grudnia zaraz przed świętami klienci nie muszą już rozliczać się z bankiem z comiesięcznych rat.

Życzymy reszcie naszych klientów oczekujących na takie postanowienie takiego samego prezentu na święta!

Pekao SA przegrywa w Sądzie Okręgowym Warszawa Praga!

Zasądzenie na całość spłaconych rat, tych spłaconych w złotówkach jak i tych spłaconych w walucie szwajcarskiej.

Spłacanie kredytu w walucie CHF było nie tylko sposobem na uniknięcie marży banku. Przy unieważnieniu umowy zwrot nastąpi uznając wartość CHF z dnia, w którym bank zwraca środki co stanowi dodatkową korzyść dla kredytobiorcy. Kredytobiorca wcześniej kupował walutę taniej a przy zwrocie otrzymuje ją przyjmując jej obecną wartość.

Po trzech wyrokach TSUE z grudnia nie ma ani powodów do obaw przed działaniami banku ani też wymówek przed jego pozwaniem.

Zapraszamy do kontaktu!

Własny kąt już bez kantów!

Anegdota niesie, że kiedy Marszałek Piłsudski wypowiadał się na temat budowy siedziby kwaterunku wojskowych na Krakowskim Przedmieściu mówił: tylko mi tu budować bez kantów Panowie!

Miał na myśli aby ustrzeżono się malwersacji finansowych przy jego budowie a projektanci wzięli sobie do serca dosłowność stwierdzenia i zaprojektowali słynny dom bez kantów z opływowym kształtem zamiast kątów na rogach ulicy. Tamte może nie własne ale kąty do mieszkania dla wojskowych wyszły dosłownie i w przenośni bez kantów.

Gdyby Piłsudski żył zapewne beształ by te nasze banki za te własne kąty z kantami, które takimi kosztami materialnymi i psychologicznymi okupili jego właściciele.

Dobrze, że teraz już wszystkie polskie Sądy tak jak ten w Tarnobrzegu dbają o bez kantowe własne kąty.

Klientom gratulujemy wygranej a nam dobrej roboty!

Kolejne zabezpieczenie kredytu “Własny Kąt” z banku PKO BP wydane przez Wydział „frankowy” już dwa miesiące temu ale dopiero teraz doręczone przez portal.

Paradoksalnie zmiana właściwości Sądów dla konsumentów z toksycznymi kredytami walutowymi mieszkającymi poza Warszawą przyniosła im korzyść bo znacznie przyspieszyła rozpoznanie spraw. W niniejszej sprawie pozew złożony został już pół roku temu a dopiero teraz doręczono postanowienie o zabezpieczeniu. W mniejszych Sądach pół roku często wystarcza aby zakończyć sprawę wyrokiem Sądu I instancji.

Niemniej jednak każde pozytywne rozwiązanie cieszy w szczególności tych najbardziej zainteresowanych czyli klientów, którym oczywiście gratulujemy. Życzymy też Wydziałowi „Frankowemu” po niedawnej przeprowadzce i zmianie k.p.c. szybkiego odblokowania i zasilenia nowymi pracownikami biurowymi oraz kadrą sędziowską.

Mimo odmowy w pierwszej instancji Sąd Apelacyjny w Poznaniu przyznaje zabezpieczenie!

Czasem jeszcze Sądy pierwszej instancji odmawiają przyznania zabezpieczenia z jakiś powodów nie podzielając ani linii orzeczniczej Sądów Powszechnych ani też wytycznych po ostatnich wyrokach TSUE.

Na szczęście Sądy Apelacyjne pilnują zgodności postanowień jak i wyroków niższych instancji i tak ja w tym przypadku naprawiają niekorzystne postanowienie poprzedników przynosząc ulgę klientce Banku Santander.

Gratulacje dla Klientki jak i całego teamu!

Własny kąt już całkowicie własny!

Sąd Okręgowy w Krośnie stanął na wysokości zadania i na drugim posiedzeniu unieważnił umowę “Własny Kąt” udzielonego naszej klientce przez Bank PKO BP.

Te własne kąty klienci przypłacali często siwymi włosami i nieprzespanymi nocami tym bardziej cieszy zasądzenie na całość spłaconych rat w ramach tej umowy.

Cieszy, że wszystkie już Sądy w Polsce podążają za ugruntowaną linią orzeczniczą i nie przewlekają oczywistych spraw.

Gratulacje dla klientki i dla całego naszego teamu!

Postanowienie wydane 7 czerwca a doręczone dopiero 19 października!Niestety pozytywne aspekty Wydziału tzw Frankowego czasem są przykrywane tymi negatywnymi tj powolne procedowanie lub doręczanie po kilku miesiącach postanowienia, które przecież jest ważne dla klientów bo od dnia wydania postanowienia nie musi już płacić rat. Mamy kilka kolejnych, które również oczekują na doręczenie choć wydane były kilka miesięcy temu i niestety ani telefony na wydział ani komunikacja mailowa nie wpływa na przyspieszenie ich doręczenia. Doręczenie jest konieczne, żeby Bank wiedział o wydaniu takiego postanowienia i przestał pobierać raty ze strony klienta. Mimo ich uiszczania po wydaniu postanowienia klienci otrzymają te środki z powrotem na swoje konto. Nie narzekając na wydział, który ma obłożenie absolutnie bezprecedensowe a przy tym niedawno przechodził przeprowadzkę co samo w sobie potrafi unieruchomić Sąd na długi czas, cieszymy się z wydanego postanowienia a tym bardziej klienci, którym dziękujemy za cierpliwość!

Unieważnienie umowy Banku Pekao SA!

Wyrokiem Sądu Okręgowego w Warszawie z Wydziału tzw “Frankowego” nasi klienci otrzymali pozytywne rozstrzygnięcie ich sprawy i unieważnienie ich umowy oraz zasądzenie wszystkich spłaconych rat na rzecz banku tych uiszczonych w złotówkach jak i tych spłaconych w walucie szwajcarskiej.

Klienci trochę powątpiewali w takie rozstrzygnięcie co jest dosyć częstą reakcją ale zdecydowali się na nawiązanie współpracy ze względu na gwarancję, którą przyznajemy naszym klientom. Gdyby przegrali nie kosztowałoby to ich nic a koszty ponieślibyśmy my.

Gratulacje dla klientów jak i całego teamu!

Jeśli też masz kredyt we frankach nie ma co się wahać a warunki współpracy jakie dajemy nie pozostawiają żadnych wymówek!

Kolejne korzystne zabezpieczenie dla naszego klienta z Krakowa dotyczące umowy budowlano-hipotecznego z byłym Bankiem GE Money a obecnie BPH. Zatrzymanie spłat to pierwszy ale jakże przyjemny i odczuwalny dla klienta sygnał o powodzeniu jego sprawy. Choć nie ma już może w tych zabezpieczeniach nic dziwnego to jednak mimo wyroku TSUE rekomendującego polskim Sądom wydawanie zabezpieczeń nie jest to cały czas praktyką wszystkich Sądów dlatego też każde z nich cieszy.

Masz kredyt tzw. frankowy? Też możesz przestać go płacić! Napisz lub zadzwoń!

Pierwsze nasze zabezpieczenie w Sądzie Okręgowym w Sosnowcu!

Tym razem to klient Banku Santander nie musi już uiszczać rat na czas procesu. Cieszy to i nas i klienta bo jednak to spłata bieżących rat jest często największym obciążeniem budżetu domowego.

Gratulacje dla klienta i naszego teamu!

Następca prawny banku GE Money Bank czyli BPH S.A. traci korzyści z kolejnej nieważnej umowy.

Wyrokiem z dnia 5 października Sąd Okręgowy w Warszawie XXVIII Wydział Cywilny tzw. Wydział “Frankowy” unieważnia umowę zawartą z poprzednikiem prawnym banku BPH S.A.

Co ciekawe Sąd nie przyznał wcześniej zabezpieczenia roszczenia w tej sprawie co jednak nie miało wpływu na stwierdzenie jej nieważności.

Sąd dosyć długo i stanowczo przesłuchiwał kredytobiorców co dawało im wrażenie, że sprawę jednak przegrają, na szczęście dla nich na takim wrażeniu tylko się skończyło.

Gratulacje dla nich w związku z tą długo wyczekiwaną wygraną!

Unieważnienie i rozliczenie umowy PKO BP w jednym wyroku!Po kilku rozprawach, na których Sąd chciał przesłuchać wszystkich świadków zgłoszonych przez bank nastąpiło stwierdzenie nieważności umowy PKO BP wraz z jednoczesnym rozliczeniem kapitału oryginalnie wypłaconego przez bank. Takie wyroki uznające zarzut potrącenia lub zatrzymania oryginalnie wypłaconej kwoty kapitału przez bank pojawiają się od niedawna jednak nie oznacza to, że bank nie będzie apelował. Mimo tego, że otrzymał procesowo to czego żądał w odpowiedzi na pozew bank często odwleka realizację wyroku i apeluje mimo braku powodzenia i mimo naliczania wysokich odsetek. Dlaczego? To cały czas jest ten czynnik odstraszający mający utwierdzać klientów niezdecydowanych na proces w przekonaniu, że bank będzie z nimi walczył do końca a proces będzie trwał wiele lat. To z kolei daje płaszczyznę do zaoferowania niekorzystnej z punktu widzenia klienta ugody, która jak reklamują to banki załatwia sprawę szybko.Jednak co się odwlecze to nie uciecze więc takie przedłużanie spraw na siłę to nic innego jak większe koszty dla banku. Dlatego też jakiekolwiek wątpliwości co do pozwania banku są z naszego punktu widzenia bezpodstawne i wiążą się bardziej z lękiem niż z realiami orzeczniczymi.
Kolejny nokaut banku PEKAO SA! Kiedy banki przejmowały od siebie portfele kredytów walutowych zapewne spodziewały się dobrych zysków. Bo przecież czym wyższy kurs franka tym gorzej dla klienta a lepiej dla banku. A franków żaden z tych banków nie zakupywał więc te przypisanie do waluty było tylko fikcyjnym zabiegiem matematycznym. Takie grabie co grabią tylko do siebie. Co tam klienci, co tam ich trudności, ważne, że zera się zgadzają. Na szczęście jesteśmy w Unii Europejskiej i stoi za nami najdalej idąca ochrona konsumenta. Oszukujesz klientów, stawiasz się w uprzywilejowanej sytuacji i zarabiasz w sposób nieuprawniony na ich nieszczęściu to poniesiesz tego konsekwencje. Tak też było w tej sprawie. Przejęty przez Bank PEKAO SA portfel kredytów Banku BPH SA teraz odbija im się czkawką. Zadowoleni klienci wygrywają a bank zwraca raty kredytu i ponosi koszty. I tak ma być. I oby tak dalej. Aż się wyczyści ta stajnia Augiasza jaką były operujące w Polsce banki przez ostatnie dekady. A i Herkules do tego nie jest potrzebny, wystarczymy skromni My.

Kolejna ciekawa wygrana, tym razem o zadośćuczynienie.

Ciekawa ze względu na to, że dotyczy wnuczki, która straciła dziadka w wypadku samochodowym przez nieletniego kierowcę bez uprawnień, który zbiegł z kraju i nigdy nie został osądzony.

Klientka nie znała dziadka, miała niecałe cztery lata kiedy miał miejsce wypadek zatem w jej wspomnieniach nie zachował się tak silnie jak w innych przypadkach. Brak silnej więzi z dziadkiem skutkował zasądzeniem dość symbolicznej kwoty, która również w symboliczny sposób ma skompensować brak możliwości nawiązania więzi z tak jednak bliską osobą jaką potrafią być dobrzy dziadkowie.

Czasem warto podjąć walkę, choć tylko o sprawiedliwość, nawet wtedy kiedy inni, tak jak było w tej sprawie, nie dawali jej żadnych szans.

Na pierwszy rzut oka przegrana! I to powódka ma zapłacić Bankowi PEKAO SA ponad 70 tyś złotych!

Na szczęście to tylko oczywista omyłka pisarska, która jak to bywa w praktyce czasem wkradnie się w pisma nawet tym najlepszym.

Zadowolona klientka oprócz unieważnionej umowy otrzyma całość spłaconych rat kredytu a bank PEKAO SA odhacza kolejną porażkę.

Choć w tych początkowych etap rozmów z klientami ciężko im podjąć w ich mniemaniu tak nierówną walkę z silniejszym podmiotem, to często już po niecałym roku można uzyskać takie satysfakcjonujące wyniki.

Masz kredyt w tzw frankach? Nie ma co zwlekać, czas leci, raty mkną a pieniądz traci na wartości. Warto podjąć tą bądź co bądź ciężką decyzję, podnieść rękawice i wejść na ring.

Sędziowie doskonale wiedzą kto ma w tej walce wygrać. Jeśli bank Cię oszukał to wygrywasz Ty!

Wyrok w sprawie przeciwko Towarzystwu Ubezpieczeniowemu Allianz na rzecz spadkobierczyni naszego klienta.

Klient, podupadający na zdrowiu zdecydował się rościć zadośćuczynienie po zmarłej córce. Sprawa niezwykle emocjonalna jako, że dziecko miało w dniu wypadku jedynie 9 lat i całe swoje życie przed sobą. Niewyobrażalna trauma, która na pewno miała też wpływ na jego zdrowie ogólne. Po 16 latach od wypadku klient zdecydował się na złożenie roszczenia tak żeby środki uzyskane z tego tytułu pozwoliły mu na ratowanie własnego zdrowia. W toku postępowania likwidacyjnego Ubezpieczyciel wypłacił 33 tysiące złotych. Nasz pozew opiewał na 100 tysięcy zgodnie z przyjętym orzecznictwem w takich sprawach. Niestety już po złożeniu powództwa klient zmarł a w jego miejsce wstąpiła jego druga córka jako spadkobierczyni. Takie roszczenie o zadośćuczynienie może być dziedziczone ale jedynie wtedy kiedy w momencie zgonu osoby uprawnionej jest ono rozpatrywane przez Sąd już po złożeniu pozwu.

W procesie nie można było zrealizować badania przez powołanego biegłego, Sąd więc opierał się na materiale dowodowym z zeznań świadków.

Bardzo przykra sprawa, serce krajało się każdemu i każdej z nas, która przy niej pracowała ale niestety takie wypadki się zdarzają. Dlatego tak ważne w naszej ocenie były zeszłoroczne zmiany gdzie osoby piesze znajdujące się przy przejściu dla pieszych mają pierwszeństwo przed nadjeżdżającymi pojazdami. Gdyby takie prawo, wzorem innych krajów europejskich było wprowadzone przy akcesji do Unii Europejskiej, być może do tego wypadku by nie doszło.

Edukujmy nasze dzieci od ich najmłodszych lat jak bezpiecznie zbliżać się do jezdni, jak upewniać się kilkukrotnie czy nie nadjeżdża jakiś pojazd, kiedy rozpoczynać przejście oraz, że piłkę lecącą na ulicę lepiej jest odkupić niż za nią ścigać.

Bank PKO BP znowu na deskach, całość spłaconych rat na rzecz banku została zasądzona z powrotem na rzecz klientów wraz z całością kosztów procesu.

Większość banków w tym ten przywołany powyżej bombarduje wręcz swoich klientów nie będących jeszcze w sporze sądowym zarówno telefonami i mailami dotyczącymi zawarcia ugody. Szkoda, że takiej refleksji nie było trochę wcześniej, oszczędziłoby to zarówno bankom kosztów a klientom strat związanych z realizacją nieważnych umów.

Ugody proponowane przez bank należy jednak koniecznie weryfikować z pełnomocnikami ponieważ potrafią być niekorzystne. Pełnomocnik może jednak odpowiednią argumentacją wynegocjować ugodę do akceptowalnej kwoty co już nie raz czyniliśmy.

Po dłuższej wakacyjnej przerwie, dodatkowo niespodziewanie przerwanej przez nawał pracy związanej z ogłoszeniem upadłości Getin Banku, przesyłamy wyroki zapadłe w ostatnich miesiącach, które zdążyły się już uprawomocnić przez ten wakacyjny okres.

Jako, że reprezentujemy klientów przed podmiotami finansowymi czyli bankami i ubezpieczalniami wyrok poniżej dotyczy sprawy, w której matka straciła dorosłą córkę w wypadku samochodowym. Ubezpieczyciel PZU, jak to jest w jego zwyczaju, wypłaca kwoty niskie, nieadekwatne a czasem wręcz uwłaczające godności osób, które przeżyły tak niewyobrażalną traumę. W toku postępowania likwidacyjnego PZU wypłaciło kwotę bezsporną w wysokości 21 tysięcy złotych. Nasz pozew przeciwko Ubezpieczycielowi opiewał na kwotę 80 tyś złotych jednak Sąd uznał, że kwota 49 tyś złotych będzie adekwatna jako dopłata do tego pierwotnego, niskiego świadczenia.

Opinia biegłego psychologa w sprawie nie wykazała długotrwałych negatywnych skutków tego wypadku u naszej klientki a ona sama podczas opinii informowała, że doszła do siebie dość szybko, wspierając się na swojej silnej wierze i ogólnym silnym, optymistycznym podejściu do życia. Chociaż sam sposób przeżywania żałoby nie powinien być dla Sądu wyznacznikiem kwoty jaką należy przyznać bo każdy przeżywa żałobę w swój indywidualny sposób będący odzwierciedleniem osobowości, temperamentu, rodzaju więzi z daną osobą oraz wcześniejszymi doświadczeniami życiowymi to jednak w tym wypadku Sąd uznał, że kwota łączna 70 tyś będzie adekwatna do danej szkody.

Klientka nie życzyła sobie apelacji a Ubezpieczycielowi taki wyrok był na rękę więc wyrok pierwszej instancji uprawomocnił się i został zrealizowany. Oczywiście kwoty wypłacane w Polsce w przypadkach straty osoby bliskiej w wypadku mogą się wydawać zaniżone a w porównaniu z tymi wypłacanymi np w Stanach Zjednoczonych wręcz mikroskopijne to trzeba zaznaczyć, że zadośćuczynienie jest w Polsce przyznawane rodzinie nie mieszkającej ze sobą i czasem mającej dość luźne kontakty. Dla porównania np w Niemczech nie ma takiego świadczenia w ogóle a funkcjonuje kompensacja w ramach odszkodowania jedynie dla najbliższych członków rodziny będących zależnymi finansowo od osoby zmarłej.

Wyrok Sądu Okręgowego w Poznaniu stwierdzający nieważność umowy byłego Banku BPH a obecnie PEKAO S.A. Klienci dosyć szybko jak na warunki Poznańskie pozbywają się problemu po zaledwie 15- minutowej rozprawie. Zasądzenie opiewa zarówno na złotówki jak i franki szwajcarskie ze względu na płatności rat kredytu w obu walutach. Spłata w walucie szwajcarskiej może nieść za sobą jeszcze większe korzyści dla kredytobiorców, kupując je kiedyś za niższą cenę teraz uzyskają je w wartości ceny rynkowej obecnie.

Wyrok Sądu “Frankowego” w Warszawie unieważniający umowę mBanku, byłego BRE Banku. Szybki wyrok jak na ten najbardziej zatłoczony wydział Sądu w Polsce i klient, który otrzyma zwrot zarówno w złotówkach jak i w walucie szwajcarskiej. Jeśli spłacałeś swoją umowę w walucie szwajcarskiej jak również w złotówkach to zwrot franków przyniesie Ci jeszcze większą korzyść niż spłacanie tej umowy tylko w polskich złotych. Zwracana Tobie waluta będzie miała wartość większą niż wtedy kiedy ją zakupywano a wbrew niektórym nieprawdziwym opiniom spłacanie umowy w walucie CHF nie zamyka możliwości dochodzenia swoich roszczeń przed Sądem.

Kolejny cieszący wynik dla naszych klientów, tym razem upadła umowa kredytu banku GE Money Bank przejętego przez bank BPH S.A. Kilka miesięcy po złożeniu pozwu i po kilkunastu minutach wysłuchania kredytobiorców Sąd stwierdził nieważność umowy kredytu i zasądził na rzecz naszych klientów całość spłaconych rat. Nie ma na co zwlekać, jeśli Twoja umowa miała jakiekolwiek odniesienie do waluty szwajcarskiej czas najwyższy ją rozwiązać!

Kolejny korzystny wyrok dla naszej klientki, która już kilka lat temu spłaciła swój kredyt i zbytnio nie wierzyła, że mimo tego cały czas może starać się od zwrot nadpłaty ponad wypłacony przez bank kapitał.

Ten wyrok po kilku miesiącach od złożenia pozwu i wydany na pierwszej rozprawie zwraca klientce całość nadpłaconych rat powyżej tego co oryginalnie wypłacił bank uruchamiając środki po zawarciu umowy. Sama rozprawa przebiegła szybko, skończyło się na zadaniu kilku pytań co stanowi oczywistą ulgę dla każdego kto z jakiegoś powodu obawia się stawania przed Sądem.

To również sygnał dla wszystkich, którzy często przedwcześnie spłacili swoje kredyty aby uchronić się przed zwyżkującym kursem waluty, że mimo upływu lat po spłacie nadal mogą otrzymać zwrot nadpłaconych rat od banku.

Gratulacje dla klientki za odwagę i za wynagradzającą to wygraną oraz dla Mec. Bartosz Strzeleckiego i Młodszej Prawnik Ewy Urban za ten nakład pracy w tę sprawę oraz dla całego zespołu Centrum Odszkodowań SOS!

Zapraszamy do własnoręcznej weryfikacji swojej umowy przez naszą stronę w zakładce: Sprawdź Umowę CHF

Oczywiście zawsze jesteśmy pod naszym numerem telefonu 534 11 11 13 i adresem e-mail: biuro@co.sos.pl

Zapraszamy do kontaktu!

Każdy pozytywny wyrok czy ugoda cieszy ale w szczególności cieszą takie w stylu ekspresowym!

Po złożonym pozwie 16 września tego roku już po 10 dniach klienci uzyskali zabezpieczenie spłat kredytu i choć bank je zaskarżył to 4 listopada zabezpieczenie stało się prawomocne i obowiązuje do prawomocnego zakończenia sprawy. 24 listopada odbyła się jedna i jedyna rozprawa z przesłuchaniem kredytobiorców oraz jednego świadka.

Mimo, że drugi świadek nie stawił się na rozprawę a bank chciał odwlec wyrok powołując biegłego i kolejnych świadków, Sąd przyjął argumentację Mec. Bartosza Strzeleckiego o bezcelowości takich działań i zdecydował o kolejnym posiedzeniu 28 listopada na którym zapadł korzystny dla Kredytobiorców wyrok unieważniający ich umowę i zasądzający zwrot całości wpłaconych rat.

Gratulacje dla klientów, dla Mec. Bartosza Strzeleckiego za wzorowe prowadzenie postępowania dla Junior Lawyer Ewy Urban za błyskawiczne przygotowanie sprawy i szereg sporządzonych pism, wniosków i replik oraz dla całego zespołu Centrum Odszkodowań SOS! Jeśli problem kredytu w CHF to też Twój problem warto rozpocząć od sprawdzenia zapisów umowy na naszej stronie w zakładce sprawdź umowę w CHF- https://www.co.sos.pl/sprawdz-umowe-chf/

Jeśli znajdziesz w swojej umowie te same zapisy co na naszej liście napisz do nas na biuro@co.sos.pl lub zadzwoń na 534 11 11 13 a zaopiekujemy się Tobą i Twoją sprawą w trybie błyskawicznym!

Kolejny korzystny wyrok zwracający całość spłaconych przez 20 lat rat kredytu na rzecz kredytobiorców. Sąd stwierdził, że umowa jest nieważna i nie potrzebował nawet zeznań kredytobiorców, którzy byli na rozprawę wezwani, żeby taką nieważność stwierdzić. Gratulacje dla kolejnych konsumentów uwolnionych od pułapki frankowej!