Likwidacja szkody z ubezpieczenia OC sprawy kolizji drogowej - Centrum S.O.S. skip to Main Content
+48 534 11 11 13 biuro@co.sos.pl
Likwidacja Szkody Z Oc Sprawcy

Likwidacja szkody z ubezpieczenia OC sprawy kolizji drogowej

Jesteś szczęśliwym posiadaczem prawa jazdy i posiadasz samochód na który ciężko pracowałeś. Na pewno masz wykupioną polisę ubezpieczeniową od odpowiedzialności cywilnej w jednej z firm zajmujących się ubezpieczeniami pojazdów działających na polskim rynku. Wiesz jak ważne jest opłacanie składek na ubezpieczenie i z całą pewnością nigdy nie zapominasz ich opłacić. Jednak czy słyszałeś o BLS? Na moim blogu szerzej opisze ci co to BLS i czy warto skorzystać z tej opcji.

Bezpośrednia likwidacja szkody czyli BLS jest stosunkowo “młodą” możliwością dla kierowców, którzy regularnie opłacają swoje składki OC. Większość ubezpieczycieli już wprowadziło taką możliwość by w przypadku zdarzenia drogowego jak najbardziej uprościć formalności związane z wyegzekwowaniem należności z polisy OC sprawcy kolizji. Wcześniej musiałeś zgłosić szkodę to agencji ubezpieczeniowej sprawcy, dziś wystarczy że zgłosisz roszczenia w swojej ubezpieczalni. Mam jednak nadzieję że nigdy nie brałeś udziału w kolizji nie tylko jako poszkodowany ani też jako sprawca. Ale ważne dla mnie jest abyś posiadał wiedze o BLS, być może kiedyś bedzie ona dla ciebie pomocna.

Zapewne oprócz OC pojazdu masz wykupione inne ubezpieczenia np; autocasco. Dla twojej firmy, w której masz polise bardzo ważne jest twoje zadowolenie i będą starać się jak naszybciej zlikwidować szkodę, tak abyś został z nimi jak najdłużej. Nie wahaj się i w razie przykrego incydentu drogowego skontaktuj się jak najszybciej ze swoim ubezpieczycielem.

Kiedy możesz skorzystać z BLS?

Poniżej podam kilka przykładów kiedy możesz skorzystać z bezpośredniej likwidacji szkody z polisy OC sprawcy. Zapoznaj się z nimi a być może jesteś w takim momencie gdzie warto jest skorzystać z tej opcji.

  • Kolizja miała miejsce na terenie Polski.
  • Powstałe szkody nie przekraczają kwoty 30 tysięcy.
  • Sprawca opłaca OC u ubezpieczyciela, który ma w swojej ofercie BLS.
  • W zdarzeniu nie brało udziału więcej niż dwa pojazdy.
  • Pojazdy sprawcy jak i poszkodowanego są zarejestrowane w Polsce.

Jeżeli spełniasz powyższe warunki śmiało możesz skorzystać z BLS co na pewno będzie najkorzystniejsze dla ciebie. Należy jednak pamiętać że nie zawsze będziesz miał możliwość skorzystania z bezpośredniej likwidacji szkody. BLS niestety nie obejmuje pewnych sytuacji i dobrze wiedzieć o jakie momenty chodzi. Czasem musisz wgłębić się we wszystkie informacje, bo byś może będziesz

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Back To Top